Lechpol w gronie Liderów Przedsiębiorczości Roku 2013

Pełnym sukcesem zakończyła rok 2013 firma Lechpol. Świadczy o tym wiele zdobytych wyróżnień, a w szczególności ostatnie. Po raz pierwszy firma została laureatem Konkursu organizowanego przez Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Podczas konferencji w siedzibie Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych prezes firmy Lechpol, Zbigniew Leszek odebrał prestiżową statuetkę i tytuł „Lidera Przedsiębiorczości Roku” z rąk Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, prezesa Fundacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz wiceprezesa Giełdy Papierów Wartościowych.

Wyróżnienie "Lider Przedsiębiorczości Roku" nadawane jest tylko kilkunastu firmom z całego kraju, które zostały rekomendowane i nominowane do tego tytułu przez organizacje przedsiębiorców oraz organizatorów. Każdego roku kapituła ocenia przedsiębiorstwa według czterech kategorii: mikrofirmy, małe firmy, średnie firmy i samorząd terytorialny. Lechpol, dystrybutor urządzeń elektronicznych takich marek jak Kruger&Matz, Peiying czy Cabletech, otrzymał jedno spośród 7 równorzędnych wyróżnień w kategorii Średnia Firma.

Konkurs organizowany jest już od 1994 roku. Tytuł "Lidera Przedsiębiorczości Roku" promuje aktywne, dynamiczne firmy, które w swej działalności kierują się zasadami uczciwości i rzetelności wobec klienta i partnerów oraz zasadą działania na rzecz dobra kraju. Firma Lechpol, która działa na rynku urządzeń elektronicznych od ponad 20 lat, systematycznie poszerza swoją ofertę, wprowadzając coraz bardziej innowacyjne produkty jak np. smartfony czy tablety, a poczynania firmy na rynku zostały zauważone i pozytywnie ocenione w środowisku biznesowym.

Lider Przedsiębiorczości Roku 2013 jest to doskonałe podsumowanie i uwieńczenie naszej działalności w minionym roku. Bardzo się cieszę, że przyznano nam to zaszczytne wyróżnienie, gdyż otrzymują je wyłącznie najlepsi z najlepszych – corocznie Liderami Przedsiębiorczości zostaje jedynie kilkanaście szczególnie nowatorskich i dynamicznych firm. To nas motywuje do dalszej pracy i szukania coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań, które będą doskonale wpisywały się w potrzeby naszych klientów – mówi prezes firmy Lechpol, Zbigniew Leszek.

Firma Lechpol należy do jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce. Świadczą o tym także inne tytuły i wyróżnienia, jakie w ostatnim czasie otrzymała. Jednym z ważniejszych była nominacja do nagrody Firma bez granic w konkursie organizowanym przez TVP Info i Dziennik Gazeta Prawna, w ramach akcji Nie ma wolności bez przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydent RP Bronisława Komorowskiego. Po raz kolejny firma Lechpol otrzymała także tytuł Geparda Biznesu, który został przyznany przez redakcję Magazynu Przedsiębiorców „Europejska Firma” na podstawie analiz dynamiki wartości rynkowej oraz efektywności. Firma Lechpol znalazła się także w gronie 1247 przedsiębiorstw z całego kraju, które otrzymały tytuł Światowa Firma 2013, a tym samym spełniły warunki określone przez Wywiadownię Handlową InfoCredit czyli realizują eksport dużej wartości na kilku rynkach zagranicznych.

Zapraszamy do galerii zdjęć.