Lechpol Electronics oficjalnie w gronie firm rodzinnych

O tym, że Lechpol Electronics jest firmą rodzinną, już chyba nikomu nie trzeba przypominać. W 2015 roku stery założonego w 1990 roku przez Zbigniewa Leszka przedsiębiorstwa przejęli jego trzej synowie, którzy w duchu dynamicznie zmieniającego się rynku rozwijają spółkę, nie zapominając przy tym o wpajanych przez ojca wartościach. Teraz na podstawie przebytego audytu firma Lechpol Electronics oficjalnie dołączyła do zaszczytnej grupy firm rodzinnych i uzyskała prawo do używania znaku nadawanego przez Fundację Firm Rodzinnych.

Z dostępnych danych wynika, że w Polsce ok. 60% przedsiębiorstw stanowią firmy rodzinne. Jest to zatem bardzo ważny
segment gospodarki – ogniwo gwarantujące pewność działania i stabilność, a przede wszystkim trwałość przez pokolenia. Właśnie w te wartości doskonale wpisuje się będąca na rynku od przeszło ćwierć wieku firma Lechpol Electronics, której starania zostały docenione przez Fundację Firmy Rodzinne.


Od zawsze czuliśmy się firmą rodzinną, tym bardziej miło mi, że teraz oficjalnie dołączyliśmy do grupy Firm Rodzinnych. Znak „drzewka” podkreśla tylko to, co pielęgnujemy od początku: uczciwość oraz starania o jakość naszych produktów i usług
– mówi Zbigniew Leszek, nestor rodziny Leszków.

 

 

Budowanie statusu solidnych produktów na polskim rynku jest procesem niezwykle trudnym i wymagającym czasu oraz zaangażowania. Pewność działania oraz kontynuacja przez kolejne pokolenia to dla Zbigniewa Leszka – założyciela Lechpol Electronics największe wartości rodzinnego biznesu. W zasadzie od samego początku w procesie rozwoju firmy wspierają go także jego synowie. Od najmłodszych lat pod skrzydłami mamy obserwowali oni poświęcenie ojca oraz jego nieustanną pracę po 12 godzin dziennie, 7 dni w tygodniu. Wiedzieli, że robi to po to, by zapewnić dobrą przyszłość swojej rodzinie oraz by nie zawieść zaufania zatrudnionych pracowników.

Z biegiem lat ta obserwacja życia firmy przez synów zamieniła się w prawdziwą pomoc w rozwoju rodzinnego biznesu. Naturalną więc koleją rzeczy było przekazanie firmy Mariuszowi, Michałowi i Marcinowi w jubileuszowym 25. roku jej powstania.

Moim ogromnym sukcesem jest to, że mogłem z pełną odpowiedzialnością powierzyć firmę swoim synom. I nie chodzi tylko o biznes. Firma to przede wszystkim ludzie, z którymi w wielu przypadkach pracowałem od samego początku. Cieszę się, że determinacja moich synów w dążeniu do rozwoju firmy, nie zatraciła wartości, jakie przyświecały nam od samego początku – dodaje Zbigniew Leszek.

Dziś Lechpol Electronics zatrudnia ponad 300 osób w Polsce i kilkadziesiąt poza krajem oraz dostarcza na polski rynek sprzęt elektryczny i elektroniczny kilkunastu marek z różnych kategorii – zarówno urządzenia dla specjalistów, jak też z segmentu małego AGD czy elektroniki konsumenckiej. Lechpol jest także właścicielem sieci ponad 70 sklepów elektronicznych Rebel Electro. Rozwijany przez kolejne już pokolenie Leszków biznes daje klientom gwarancję najwyższej jakości dostarczanych produktów, a pracownikom stabilność oraz życzliwą atmosferę, którą ciężko znaleźć w dużych korporacjach.