Kruger&Matz prezentuje nowości podczas Mobile World Congress 2015

Z początkiem marca rozpoczęła się kolejna edycja najważniejszych targów poświęconych rozwiązaniom mobilnym. Jak co roku podczas Mobile World Congress 2015 producenci ogłoszą swoje premiery w segmencie smartfonów, tabletów oraz technologii ubieralnych. Wśród nich nie zabraknie Kruger&Matz, który w Barcelonie po raz pierwszy zaprezentuje FLOW - najnowszego smartfona z LTE oraz opaskę FitOne.

Najważniejszym elementem ekspozycji Kruger&Matz w czasie MWC 2015 jest smartfon FLOW. Z uwagi na funkcję obsługi Internetu w technologii LTE, urządzenie to uzupełnia dotychczasową gamę produktową w swojej kategorii, stanowiąc bardziej ekonomiczne rozwiązanie dla fanów szybkiego Internetu. Sercem FLOW jest czterordzeniowy procesor Qualcomm MSM8916 ARM Cortex A53, taktowany zegarem 1.2 – 1.4 GHz, wspierany 1GB pamięci RAM, który zapewnia płynne działanie systemu Android 4.4 KitKat.

Podobnie jak pozostałe smartfony Kruger&Matz, FLOW posiada opcję dual-SIM w standardzie stand-by. Dodatkowo wyposażony jest w Bluetooth 4.0, GPS oraz dwie kamery: przednią 2Mpix oraz tylną 5Mpix. Pliki multimedialne, zdjęcia oraz pobrane aplikacje można zapisać w pamięci urządzenia, którą producent w odpowiedzi na oczekiwania swoich klientów powiększył do 8GB lub dodatkowo na karcie microSD o pojemności 32GB.

FLOW zachowuje idealne proporcje pod względem designu. Jest lekki i posiada niecałe 8mm grubości, co sprawia, że pomimo dużego 4.5” ekranu IPS (o rozdzielczości 540x960px) doskonale dopasowuje się do dłoni użytkownika, zapewniając komfort w czasie obsługi połączeń, czy np. pisania wiadomości.  

Najważniejszą jednak zaletą smartfona FLOW jest obsługa Internetu w technologii LTE, która umożliwia jeszcze szybsze i stabilne korzystanie z sieci. Funkcjonalność ta, w połączeniu z pozostałymi elementami wyposażenia oraz sugerowaną ceną telefonu na poziomie 529 zł sprawia, że w tej kategorii cenowej na rynku ciężko o jakąkolwiek alternatywę.


Drugą nowością prezentowaną przez Kruger&Matz podczas Mobile World Congress 2015 jest FitOne - pierwszy w ofercie marki smartband. FitOne to innowacyjny gadżet dedykowany osobom, które są w ciągłym ruchu i chcą na bieżąco monitorować swoją aktywność fizyczną. Wystarczy sparować urządzenie za pośrednictwem Bluetooth 4.0 ze smartfonem wyposażonych w system Android 4.3 lub iOS7 bądź ich nowsze wersje. Dedykowana aplikacja WRIST BAND pokaże historię aktywności, w tym zarejestrowaną przez FitOne liczbę kroków, przebyty dystans, czas i średnią prędkość oraz ilość spalonych kalorii. Po ciężkim dniu pracy, opaska będzie działać dalej, także podczas snu. Urządzenie pomoże określić długość snu, czas jaki zajęło zaśnięcie oraz zarejestruje przebudzenia i fazy snu. Zaletą urządzenia jest jego design oraz lekka waga, co zapewnia pełen komfort podczas wykonywania różnego rodzaju sportów. Sugerowana cena detaliczna FitOne: 129 zł.

 

Obydwa produkty w dniu premiery podczas Mobile World Congress 2015 będą miały również swój debiut sprzedażowy na polskim rynku w sieci sklepów LPelektornik oraz RTV EuroAGD.

Obok Kruger&Matz odwiedzający mogą szerzej poznać również wybrane urządzenia marki M-LIFE, która podobnie jak Kruger&Matz należy do firmy Lechpol. W czasie Mobile World Congress 2015 M-LIFE prezentuje szeroką gamę telefonów: począwszy od urządzeń stacjonarnych, po modele GSM dedykowane seniorom, a także inne akcesoria jak power banki, ładowarki samochodowe i sieciowe oraz bezprzewodowe routery.