Finał kampanii z pasją – It’s your life just take it!

Blisko 2000 zgłoszeń, 15 161 przejechanych kilometrów, 35 półfinalistów, 10 zwycięzców. To krótkie podsumowanie w liczbach kampanii „It’s your life just take it” – organizowanej przez Kruger&Matz. Kampanii, która swoim zasięgiem objęła całą Polskę. Łowca Pasji – Marcelina Zawadzka – wraz z ekipą odwiedziła wszystkich uczestników, którzy zakwalifikowali się do finału. Nastolatek, który konstruuje rakiety, artysta malujący aerografem, motocyklistka, muzycy, fani sportów ekstremalnych, amator rekonstrukcji historycznych – to tylko niektórzy z kilku tysięcy pasjonatów, którzy się zgłosili. Dziś, 4 listopada w Warszawie, odbyło się uroczyste ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie nagród – spełnienie marzeń każdego z nich. Kruger&Matz zapowiada kontynuację kampanii w 2015 roku oraz realizację tej akcji w Rumunii.

 

Kampania „It’s your life just take it” rozpoczęła się 1 maja 2014 roku i trwała pięć miesięcy. Pomysł na konkurs to autorskie dzieło Michała Leszka, twórcy marki Kruger & Matz, który sam kieruje się w życiu przede wszystkim pasją. Celem projektu jest promowanie stylu życia i wyborów, które pozwolą każdemu, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania czy płci na uświadomienie sobie, co w życiu jest naprawdę wartościowe oraz ważne. Marka Kruger&Matz zgodnie z wyznawanymi wartościami pragnie wspierać pasje oraz dawać ludziom szansę na realizację ich marzeń. Nawet tych najbardziej odważnych. Głównym elementem kampanii „It’s your life just take it” był konkurs prowadzony na stronie www.itsyourlife.pl, za pośrednictwem której wszyscy zainteresowani mogli prezentować swoje pasje. Poszukiwani byli muzycy, sportowcy, artyści, wokaliści, podróżnicy, melomani, poeci, ludzie, którzy mają marzenia i nie boją się ich realizować! Z nadesłanych zgłoszeń jury wybrało najciekawsze osobowości prezentujące różnorodne talenty.

„Nasza półroczna kampania, to była niezwykła przygoda, ale i bardzo ważne doświadczenie. Spotkaliśmy się z wyjątkowymi osobami, które są pełne pasji i nastawione na realizację swoich marzeń. Przemierzyliśmy całą Polskę, aby się z nimi spotkać. Nie możemy pomóc wszystkim, ale wybraliśmy tych, którzy mają silną osobowość, nietypowe pasje, którym pomożemy odmienić życie i zrobić kolejny krok w osiągnięciu celu. Ta akcja idealnie wpisuje się w wartości Kruger&Matz, dlatego jestem pewien, że w przyszłym roku zdecydujemy się na jej kontynuację. Co więcej, planujemy przenieść ten model akcji na rynek rumuński, na którym jesteśmy obecni” - powiedział Michał Leszek, twórca marki Kruger&Matz.

Spośród 35 finalistów jury wybrało 10 zwycięzców, którym marka Kruger&Matz spełni marzenia:

1. Dawid Szeląg, tancerz reprezentujący styl „popping” – organizacja imprezy dla 5000 tancerzy w Garwolinie;
2. Dominika Orlik, jeździ na motocrossie – szkolenie w zakresie jazdy na motocrossie;
3. Adrianna Miszczyk „Obywatel Miszczyk”, muzyk - nagranie płyty;
4. Marek Gliniecki „Glina”, muzyk – sfinansowanie teledysku do singla;
5. Monika Urlik, muzyk – organizacja koncertu live w wersji unplugged;
6. Mateusz Biernacki, zawodnik badmintona - wyjazd na zawody badmintonowe na Mistrzostwa Europy;
7. Tomek Makowski – cykl filmów instruktażowych muay thai;
8. Mariusz Kędzierski - wystawa jego prac w Nowym Jorku;
9. Patryk Tokar, buduje motocykle – zakup narzędzi do budowy motocykli;
10. Janek Strażyński „Ally”, drifter – sponsoring w sezonie 2015 roku.

                               

Ambasadorami kampanii byli mistrz boksu Przemysław Saleta oraz instruktor spadochroniarstwa, Grzegorz Kucharczyk. To, co łączy obydwu bohaterów to dążenie do realizacji swoich pasji, a to doskonale wpisuje się w ideę marki Kruger&Matz. Dlatego w ramach projektu „It’s your life just take it” powstały inspiracyjne filmy dokumentalne, w których bohaterowie kampanii opowiadają jak pokonywali przeciwności losu, nie poddawali się, wytrwale walczyli – wszystko, by w życiu robić to, co kochają najbardziej. Premiera filmów przygotowanych przez zespół filmowy MAPI i Piotra Maczkowskiego, który jest jednocześnie reżyserem tych dokumentów będzie miała miejsce w grudniu br.

Twarzą projektu była Marcelina Zawadzka, która pełniła rolę Łowcy Pasji. „Wybór zwycięzców był dla  mnie bardzo trudny, bo z każdym z półfinalistów spędziłam kilka godzin, słuchałam o ich pasji, zaprzyjaźniłam się i kibicuję każdemu z nich. Niezwykłe jest to, że każdy ma inną motywację, inny sposób na realizację swoich zamierzeń, ale wszyscy mają tak samo silną determinację, aby swoją pasją zarażać otoczenie. Ludzie to moja pasja, dlatego ta kampania ma dla mnie wyjątkowe znaczenie. Mam nadzieję, że staniemy się ważnym etapem w życiu zwycięzców i niedługo usłyszy o nich cały kraj” – powiedziała Marcelina Zawadzka, Łowca Pasji.

 

Kampania „It’s your life just take it” to pierwszy tego typu projekt realizowany w Polsce. Liczba zgłoszeń oraz zaangażowanie uczestników to dowód na to, że w kraju jest pełno ludzi z prawdziwą pasją, którzy mimo, coraz szybszego tempa życia, nie zapominają o tym, co jest naprawdę ważne.