Alkomat KEMOT KT-571 z sensorem elektrochemicznym – pewna jazda bez promili

Z pomysłem rządu dot. wprowadzenia w 2015 roku obowiązku wyposażenia samochodu w urządzenie sprawdzające zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu można się zgadzać lub nie. Nie ulega jednak wątpliwości, że alkomat jest bardzo przydatnym urządzeniem, zwłaszcza gdy przed kierowcą trudna decyzja – jechać, czy jeszcze nie. Dlatego bez względu na planowane zmiany warto zaopatrzyć się w urządzenia sprawdzonych marek, np. KEMOT – istniejącej na rynku urządzeń elektrycznych i elektronicznych od blisko 10 lat, która oferuje m.in. precyzyjny model KT-571 (MIE0214) z sensorem elektrochemicznym.  

Na rynku jest kilka rodzajów alkomatów. Są tzw. urządzenia dowodowe, za kilka tysięcy złotych, przeznaczone na potrzeby m.in. policji. Oprócz nich dostępne są także alkomaty, w które może zaopatrzyć się także każdy kierowca. Te urządzenia w zależności od jakości i rodzaju wahają się w granicach od kilkunastu do kilkuset złotych. Alkomat dobrej jakości musi być przede wszystkim dokładny, aby wynik jaki podaje był wiarygodny. Zależy to przede wszystkim od zastosowanego w urządzeniu sensora.
 

KEMOT oferuje alkomaty z nowej generacji sensorem elektrochemicznym (model MIE0214), który gwarantuje precyzyjne pomiary. Aby wskazany wynik był rzetelny, urządzenie posiada szereg funkcji, m.in. czujnik przerwania przepływu powietrza, a także dźwiękową sygnalizację potwierdzającą ciągłość wydechu. Dodatkową zaletą urządzenia jest możliwość zmiany jednostek pomiarowych na %, ‰ lub mg/L oraz funkcja zapamiętywania ostatnich pięciu pomiarów. Alkomat posiada także licznik całkowitej ilości wykonanych pomiarów, co jest szczególnie ważne w modelach, które raz w roku lub po wykonaniu 200 pomiarów wymagają kalibracji.

Duży ekran LCD z niebieskim podświetleniem zapewnia komfort podczas odczytywania pomiarów np. nocą. O fakcie przekroczenia dozwolonej wartości, alkomat zaalarmuje za pomocą sygnału dźwiękowego oraz zmiany koloru wyświetlacza. Do zestawu dołączonych zostało pięć ustników. Całość zamknięto w eleganckim, zabezpieczającym przed uszkodzeniami czarnym etui.

***

KEMOT to znana marka obejmująca bardzo szeroki wachlarz produktów i akcesoriów elektrycznych i elektronicznych. Zróżnicowana oferta urządzeń sprawia, że znajdują one zastosowanie zarówno w warunkach domowych, jak też serwisowych i przemysłowych. KEMOT oferuje, m.in. urządzenia pomiarowe i instalacyjne - od termostatów, czasomierzy, alkomatów czy stacji pogodowych po mierniki uniwersalne. W asortymencie znajdą znaleźć można także dużą gamę narzędzi i akcesoriów montażowych w tym dobrze znany na rynku sprzęt lutowniczy, a także zaciskarki, śrubokręty, taśmy oraz inne narzędzia pomocnicze. Szeroki wybór rodzajów i kształtów świetlówek sprawia, że są one dobrze znane i cenione przez klientów. W ofercie marki KEMOT coś dla siebie znajdą także kierowcy. Propozycja akcesoriów samochodowych obejmuje zarówno kable rozruchowe, przetwornice, jak też ładowarki samochodowe czy lodówki turystyczne. Największą jednak gałąź asortymentu marki stanowią urządzenia elektryczne - wtyki, gniazda, złącza, rozgałęziacze, przedłużacze, bezpieczniki i wiele innych.

Więcej informacji na: www.kemot.com

ZałącznikRozmiar
Microsoft Office document icon alkomat_kemot_informacja_prasowa.doc271 KB