Zarząd

Prezes Zarządu - Zbigniew Leszek

Absolwent WSP w Częstochowie na kierunku pedagogika. Od początku pasjonat sportu i aktywny działacz na rzecz rozwoju i aktywnego trybu życia. Począwszy od 1977 r. przez wiele lat był instruktorem w Związku Harcerstwa Polskiego i zawodnikiem w klubach sportowych ,,Jurand” i ,,Mazowia” Ciechanów” oraz sędzią ligowym PZPŚ. Karierę zawodową zaczynał w 1981 r. jako nauczyciel, a następnie od 1985 r. przez kolejne pięć lat pełnił funkcję Kierownika Obiektów Sportowych w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem k. Garwolina i Wiceprezes klubu sportowego ,,Mazowsze” Miętne oraz członek Wojewódzkiej Federacji Sportu, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego i PZPC w Siedlcach. Najważniejszym osiągnięciem z tego okresu było doprowadzenie do zakończenia budowy kompleksu sportowego z jedynym krytym basenem na terenie województwa siedleckiego oraz otwarcie jednego z Centralnych Internatów Sportowych tworzonych przez Ministerstwo Sportu, w którym wychowało się wielu zawodników osiągających sukcesy w różnych dyscyplinach sportowych na arenie ogólnopolskiej.

W latach 1998-2006 pracował społecznie jako Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu I Kadencji i Przewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego II Kadencji. Wielokrotnie wyróżniany za działalność społeczną i pracę wnoszoną w rozwój gospodarczy regionu oraz działalność firmy Lechpol.

W 1990 r. porzucił karierę pedagoga i po analizie zmian na rynku elektronicznym zajął się prowadzeniem działalności w zupełnie nowej branży. 06.07.1990 r. w wykazie działalności gospodarczej Urzędu Gminy Garwolin z numerem 201 zarejestrował firmę Lechpol, w której do dzisiaj piastuje funkcję Prezesa.

Zbigniew Leszek - założyciel firmy Lechpol (film)

 

Mariusz Leszek

Absolwent Wydziału Zarządzania i Marketingu Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz podyplomowych studiów MBA na Uniwersytecie Wollongong w Australii. W roku 2005 powrócił do kraju, by wesprzeć ojca w prowadzeniu rodzinnego biznesu. Wkrótce Mariusz objął funkcję Wiceprezesa firmy Lechpol i rozpoczął pracę nad rozwojem jej oferty produktowej.

To jego zasługą jest wprowadzenie pierwszych urządzeń z zakresu elektroniki konsumenckiej. W ciągu pierwszych trzech lat pracy, Mariusz poprzez nawiązanie rozległych i trwałych kontaktów z dostawcami sprzętu car audio, rozszerzył ofertę firmy o radia samochodowe, wzmacniacze i głośniki.

Ogromną zaletą Mariusza jest jego duże wyczucie zmian na rynku elektroniki. To przyczyniło się w znacznej mierze do sukcesu w roku 2013 marki Kruger&Matz. Mariusz Leszek, analizując rynek technologii mobilnych, postanowił poszerzyć ofertę nowej marki o tablety, a następnie smartfony. To dzięki tym ostatnim Kruger&Matz podbił rynek. Przyczyniła się do tego wypracowana przez Mariusza we współpracy z azjatyckimi projektantami jakość oferowanych urządzeń, które pod względem funkcjonalności i designu nie odbiegały od drogich urządzeń oferowanych przez dużych graczy.

 

 

 

Michał Leszek

 

Absolwent Wydziału Ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim. Pierwsze kroki w karierze zawodowej stawiał w finansach przedsiębiorstw w firmach AVON, Ernst&Young oraz Deloitte, gdzie zajmował się analizami finansowymi i transakcjami fuzji i przejęć. Kolejne doświadczenia zbierał na rynkach finansowych w Saxon Financials oraz TWL Capital.

W 2010 r. zdecydował się na zmianę drogi zawodowej i powrót do rodzinnej firmy Lechpol, gdzie jako Dyrektor Marketingu zajmuje się rozwijaniem strategii marketingowej marki Kruger&Matz oraz nadzorowaniem działań promocyjnych marek należących do firmy. Michał jest twórcą projektu marketingowego marki Kruger&Matz, w którym szuka ludzi z pasją i pomaga im realizować ich marzenia. Kampania „It’s your life, just take it”, powstała po to, by promować to, co w życiu jest naprawdę ważne i wartościowe.

 

 

 

 

Marcin Leszek

 

Najmłodszy syn Prezesa. Wiedzę teoretyczną zgłębiał na Wydziale Ekonomii oraz Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Po zakończeniu studiów swoje kompetencje zawodowe zdobywał w firmie PwC - jednej z największych firm consultingowych na świecie.

Po namowie taty postanowił pracować w rodzinnej firmie oraz wzorem najstarszego brata ukończyć studia MBA na Uniwersytecie Wollongong w Australii. Marcin Leszek w 2013 r. na dobre rozpoczął pracę w firmie Lechpol, gdzie odpowiada za analizę procesów sprzedażowych.