Koszt Gospodarowania Odpadami

Szanowni Państwo,

firma Lechpol dostarczając nabywcy sprzęt przeznaczony dla gospodarstw domowych, zobowiązana jest do nieodpłatnego odbioru zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych w miejscu dostawy tego sprzętu, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt dostarczony.
Nabywca zobowiązany jest w momencie dokonywania zamówienia  do powiadomienia sprzedawcy  o chęci oddania zużytego sprzętu, o ile spełnia w/w warunki. Jeżeli tego nie zrobi, Firma Lechpol za pośrednictwem firmy kurierskiej tylko dostarczy zakupiony sprzęt.

 

W związku z wejściem w życie Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. Nr 180/2005, poz. 1495) informujemy Państwa o kosztach gospodarowania odpadami (KGO) na nasze towary. W tabeli poniżej znajdziecie Państwo wykaz naszych towarów podlegających ustawie.

Informujemy również,  iż w kwestii odbioru zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego od prowadzących punkty zbierania sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych, zbierania sprzętu elektrycznego i elektronicznego innego niż pochodzący z gospodarstw domowych, obowiązki przejęła Spółka Akcyjna Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego z siedzibą w Krakowie. W związku z powyższym w przypadku konieczności odbioru zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego prosimy o kontakt z Panią Anną  Urbaniak tel. tel. (012) 29-666-25 lub pisząc na e-mail: Anna.Urbaniak@biosystem.pl.

Poniżej przedstawiamy listę punktów zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.