STRATEGIA FIRMY LECHPOL W SKALI MAKRO

 

1 stycznia 2008 roku w wyniku bardzo dobrych relacji z S.C. Elektronics w Rumunii nastąpiło połączenie dwóch firm i powstała nowa, pod nazwą LECHPOL ELEKTRONICS ROMANIA. W 2009 r. rumuński oddział zakupił w Oradei, mieście graniczącym z Węgrami, jednohektarową działkę z wybudowanym na niej biurowcem i halą magazynową o pow. ponad 2000 m2. W 2009 r. w podobny sposób powołano również do życia LECHPOL ELECTRONICS GROUP HOLAND.

Mając na uwadze wspieranie rozwoju firm współpracujących z Lechpolem, jesienią 2008 r. Zarząd firmy podjął decyzję o rejestracji nowej marki LPelektronik. Stworzenie jej wiązało się z pomysłem utworzenia niezależnej, promowanej przez Lechpol grupy sklepów elektronicznych. Wkrótce potem w Dworku Powiatowego Centrum Sportu i Rekreacji w Miętnem odbyło się bardzo owocne spotkanie z klientami, podczas którego omówiono warunki współpracy i przystąpienia do grupy. Kolejne spotkanie grupy sklepów LPelektronik odbyło się po kilku miesiącach w hotelu Mercure w Lublinie w czasie targów Sound of Tuning. Wówczas zaprezentowane zostały działania podejmowane przez firmę Lechpol na rzecz promocji nowo powstałej sieci sklepów. Jednym z podstawowych przedsięwzięć w tym zakresie było wydawanie specjalnej branżowej gazetki LPelektronik.

Kolejne inwestycje i dobra współpraca z firmą Tatra Spring zachęciły Prezesa do dalszych działań. Na zakupionej przez firmę Lechpol czterohektarowej działce przy obwodnicy Garwolina postanowił on stworzyć Centrum Logistyczne zapewniające rezerwę magazynową dla firmy i miejsce prowadzenia działalności dla innych przedsiębiorstw. Prezes Zbigniew Leszek z synami Mariuszem, Michałem i Marcinem zarejestrowali 22.02.2008 r. w Sądzie Rejonowym w Warszawie nową firmę pod nazwą „LECHPOL LOGISTICS Marcin Leszek Spółka komandytowa” (nr KRS 0000320161). Zaraz po zarejestrowaniu przystąpiono do fazy realizacji obiektu LECHPOL LOGISTICS PARK.

Oficjalnie budowa nowego obiektu rozpoczęła się 08.05.2009 r. Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budynek składający się z połączonych ze sobą pięciu hal magazynowych i dwóch biurowców o łącznej powierzchni 16 400 m2 nastąpiło w dniu 50-tych urodzin Prezesa. W uroczystości uczestniczyła rodzina, przyjaciele i kontrahenci firmy.

Całość prac budowlanych jako generalny wykonawca prowadziła zaprzyjaźniona firma Dombud z Odolanowa. Po ośmiu miesiącach inwestycja została zakończona i na początku 2010 r. oddana do użytku firmom: Harper Trade Sp. z o.o z Mińska Mazowieckiego, Tatra Spring Polska Sp. z o.o. z Garwolina i EuroCash S.A. z siedzibą w Komornikach. W ten sposób Centrum Logistyczne LECHPOL LOGISTICS PARK stało się miejscem pracy dla ok. 400 mieszkańców powiatu garwolińskiego. Na stanowisko administratora obiektu powołano Krzysztofa Domareckiego.

LECHPOL LOGISTICS został oficjalnie otworzony 08.05.2010 r. w czasie obchodów XX-lecia firmy Lechpol. W uroczystości wzięli udział: właściciele obiektu, przedstawiciele firm prowadzących w nim działalność, polscy parlamentarzyści, władze samorządowe, przedstawiciele Kościoła, a także kontrahenci i pracownicy firmy Lechpol.