W SŁUŻBIE SPOŁECZNEJ I WŁASNYM BIZNESIE

W 1998 roku Prezes, po namowie przyjaciół i społeczności lokalnej, postanowił kandydować w pierwszych wyborach do odradzającego się samorządu powiatowego. Po zdobyciu mandatu Radnego Powiatowego przez dwie kolejne kadencje pracował społecznie na rzecz mieszkańców powiatu garwolińskiego - najpierw jako przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu, a w następnej kadencji jako Przewodniczący Rady Powiatu.

Przewodniczenie Radzie Powiatu Garwolińskiego było dla mnie bardzo czasochłonną działalnością. Myślę, że ciężko byłoby mi pogodzić obowiązki, gdyby nie zaufani i kompetentni pracownicy. Cieszę się, ponieważ sytuacja, w jakiej się znalazłem, pozwoliła mi odkryć ich potencjał. Dzięki nim mogliśmy rozwijać firmę i nawiązywać nowe kontakty biznesowe – Zbigniew Leszek.

Zaangażowanie w lokalne działania i prowadzenie Rady Powiatu powodowały częstą nieobecność właściciela w firmie. Naturalną więc koleją rzeczy pracownicy otrzymali zwiększony zakres uprawnień do samodzielnego podejmowania decyzji. Wkrótce klienci zaczęli dostrzegać oraz doceniać ich kompetencje i niezależność w działaniu. Wiara w ludzi i zaufanie do swojej kadry doprowadziły do przekazania przez właściciela niemalże wszystkich uprawnień dotyczących zakupów i sprzedaży produktów. Pracownicy sami zaczęli wyjeżdżać na targi elektroniczne i prowadzić rozmowy z dostawcami. Jeszcze przed wejściem do Unii Europejskiej Lechpol postanowił wprowadzać na polski i europejski rynek tylko te produkty, które posiadały certyfikaty CE, a także inne niezbędne zaświadczenia potwierdzające ich wysoką jakość.