KOLEJNE POKOLENIE WKRACZA DO GRY

 

Firma Lechpol, wraz z szybkim rozwojem i rodzinną atmosferą, jaka panowała w relacjach między Prezesem a pracownikami, stała się pożądanym miejscem pracy dla wielu mieszkańców powiatu garwolińskiego. Zwiększenie zatrudnienia wiązało się ze zmianą siedziby firmy. W 2002 roku Prezes zakupił grunty przy drodze krajowej nr 17 w Miętnem, gdzie w ciągu kolejnych dwóch lat powstał nowy obiekt biurowo-magazynowy o powierzchni 3500 m2 + 400 m2 antresoli.

Pamiętam, że mimo czasochłonnych obowiązków w Radzie Powiatu Garwolińskiego, w mojej głowie przez cały czas krążyły myśli dot. tego, jak ulepszyć i rozwinąć firmę. Moim marzeniem było, by zbudować piękną siedzibę z dużym zapleczem magazynowym. Początkowo planowałem, że osiądziemy w Warszawie. W roku 1999 zakupiliśmy nawet działkę przy Alejach Jerozolimskich i wykonaliśmy projekt zagospodarowania terenu oraz biurowca z halą sprzedaży. Z tamtych projektów jednak nic nie wyszło, a inwestycję postanowiłem zrealizować w Miętnem – Zbigniew Leszek.

Uroczyste przekazanie obiektu do użytku nastąpiło 30.04.2005 r. w czasie obchodów XV rocznicy powstania firmy w obecności pracowników, klientów, przedstawicieli Polskiego Parlamentu i Władz Samorządowych. Z tej okazji odbyła się także gala, w czasie której uhonorowano wieloletnich i najbardziej zaangażowanych pracowników oraz współpracujących z firmą kontrahentów.

Jubileusz XV-lecia Lechpol, to także przełomowy moment w historii firmy z innego powodu. W tym czasie, po zakończeniu podyplomowych studiów MBA na Uniwersytecie Wollongong w Australii, pracę rozpoczął najstarszy syna Prezesa – Mariusz, który niedługo później objął stanowisko wiceprezesa. To właśnie jemu przypisać można znaczący wpływ na dalszy rozwój firmy.

W roku 2006, po zakończeniu II kadencji Rady Powiatu Garwolińskiego, Zbigniew Leszek postanowił nie kandydować w następnych wyborach i skupił się na własnych inwestycjach. W tym czasie większość zadań operacyjnych przejął już Mariusz. Wiceprezes wraz z załogą zajęli się poszerzaniem oferty i umacnianiem poszczególnych marek produktów nie tylko na rynku polskim, ale również europejskim. Prezes natomiast skupił się na rozbudowie firmy o kolejne hale magazynowe niezbędne do dalszego rozwoju firmy.        

W 2007 roku firma Lechpol otworzyła oddział w Opolu, jednak w 2008 roku po spotkaniu i dyskusjach z dystrybutorami z tamtego terenu zapadła decyzja o jego zamknięciu. Pozyskaną część rynku pozostawiono hurtowniom działającym na tym obszarze.

W latach 2007 i 2008 wybudowane zostały następne hale magazynowe, o powierzchni 3300 m2 z dodatkowymi 700 m2 antresoli, co łącznie z wszystkimi dotychczasowymi dało ok. 8000 m2 powierzchni biurowo-magazynowej. W dalszym ciągu firma miała także do dyspozycji 800 m2 powierzchni w Woli Rębkowskiej. Do kolejnej rozbudowy zachęciła Prezesa nowo powstała firma Tatra Spring, która wynajęła od niego jedną halę magazynową i rozpoczęła w niej konfekcję kosmetyków, m.in. dla firmy Avon.