Z GARAŻU NA WOLUMEN

Dobra koniunktura i ciągłe nienasycenie rynku sprawiły, że już w 1991 r. firma zdecydowała się na zakup dwóch pawilonów na warszawskiej giełdzie elektronicznej Wolumen oraz dzierżawę miejsca na podobnej, również związanej z elektroniką, giełdzie we Wrocławiu. W związku z tym przez piętnaście kolejnych lat Lechpol prowadził swoją działalność handlową także w soboty i niedziele, utrzymując stałą współpracę z klientami z Polski oraz pojawiającymi się coraz częściej klientami z krajów sąsiednich. Branżowe spotkania ludzi z całego kraju i z Europy Środkowo-Wschodniej skutkowały nawiązaniem wielu przyjaznych kontaktów handlowych, które w większości utrzymały się do dzisiaj. Część z poznanych wówczas klientów teraz została dystrybutorami produktów firmy Lechpol nie tylko w Polsce, ale także w Rumunii, Czechach, na Ukrainie, Słowacji, Litwie, Białorusi i na Węgrzech.

W tym samym czasie Lechpol wprowadził do oferty produkowane w Polsce filtry do wspomnianych systemów RTV i już po roku sprzedaży stał się największym dystrybutorem produktów Zakładu ,,POLFER” Woźniki. W kolejnych latach firma poszerzyła asortyment o kilkaset pozycji. Wprowadzone zostały między innymi części serwisowe, takie jak: układy scalone do serwisu RTV, tranzystory, filtry, głowice video i CD, paski, wtyczki, złącza, głośniki, słuchawki, kable połączeniowe, kable koncentryczne itp. Dostawcami tych produktów były w dalszym ciągu firmy z Singapuru. Do tych najbardziej zaprzyjaźnionych należały: Fong Lim, AVD Electronics - ,,ALDA”, Rochor Electronics.        

W celu zmniejszenia kosztów, a tym samym umocnienia pozycji na rynku, Prezes firmy Lechpol zdecydował o zmianie systemu dostawy towarów, przechodząc z transportu lotniczego na zdecydowanie tańszy transport morski. Pierwszym organizatorem transportu była firma Cargolines z Singapuru.