Historia firmy

Firma Lechpol Zbigniew Leszek z siedzibą w Miętnem 122 powstała 06.07.1990 r i została zarejestrowana w wykazie działalności gospodarczej Urzędu Gminy Garwolin z numerem 201. Kierujący wówczas Ośrodkiem Sportowym Zespołu Szkół Rolniczych Zbigniew Leszek   – z zawodu pedagog o zainteresowaniach sportowych – po krótkiej analizie rynku elektronicznego oraz wskazówkach osób znających potrzeby tego rynku, postanowił zrezygnować z interesującego stanowiska i rozpoczął jednoosobową działalność gospodarczą. Wówczas polegała ona na imporcie i sprzedaży układów scalonych do wchodzących w Polsce systemów telewizyjnych PAL – SECAM oraz fonii do odbiorników radiowych i telewizyjnych. W pierwszym okresie działalności były to układy: MDA 3510 i MCA 660 produkowane w Czechosłowackiej fabryce Tesla, a importowane do Polski z czechosłowackich hurtowni i sklepów elektronicznych.

Z tamtych czasów prezes z pewnym rozrzewnieniem wspomina odbywane regularnie  comiesięczne loty do Singapuru, podróże do klientów poczciwym fiatem 125p, a nieco później   Ładą 2107, wyjazdy do Warszawy na pocztę w celu wysłania faksu, pierwszy telefon komórkowy o rozmiarach cegłówki oraz automatyczną sekretarkę na kasety magnetofonowe.

Rynek elektroniczny w tamtym czasie znajdował się w dużej zapaści, dlatego też chłonął wszystkie sprowadzane elementy, niezbędne w celu przestrajania sprzętu RTV do systemu obowiązującego w Polsce. Dotyczyło to zarówno przestarzałych technologicznie urządzeń, jak też  nowoczesnego sprzętu importowanego z Europy Zachodniej i Azji. Taka sytuacja powodowała dynamiczny wzrost sprzedaży u nielicznych wówczas importerów części i szybki rozwój firm działających w tej branży.

Już w pierwszym roku działalności firma zatrudniła pierwszych pracowników: Grzegorza i Jerzego Kamińskich. Zajęli się oni gospodarką magazynową i księgowością firmy, a dziś pracują  na stanowiskach kierowniczych. Wkrótce firma rozszerzyła swoją działalność o import z Azji. Wprowadziła na rynek najnowsze układy scalone od singapurskich dystrybutorów (Hsin Electronics, Micro Electronics, Lionex Electronics) największych producentów takich jak: Philips, Thompson, Motorola, Siemens. Były to części do bardziej zaawansowanych systemów telewizyjnych, m.in. układy scalone: TDA 4510, TDA 4555, TDA 4556 TDA 3592, SAA 3010 i SDA 5423 P/H, linie DL 711, filtry: SFE 5.5 i SFE 6.5, tranzystory itd.

W tamtym czasie głównymi klientami Lechpolu byli producenci dekoderów, fonii i telegazety do nowych systemów  RTV oraz zakłady produkujące odbiorniki telewizyjne i radiowe w Polsce, m.in.: Elpol Kalisz, Prolejko Pruszcz Gdański, K-Elektronik Łapy, MJM Warszawa, WZT Warszawa, Biazet Białystok, Tezet Teresin, Blaberk-Philips. Dystrybucją i sprzedażą detaliczną zajmowały się hurtownie i sklepy elektroniczne.

Giełda elektroniczna

Od początku istnienia firmy, Lechpol zaznaczył swoją obecność na warszawskiej giełdzie elektronicznej Wolumen. Dobra koniunktura i ciągłe nienasycenie rynku sprawiły, że w roku 1991 firma zdecydowała się na zakup dwóch pawilonów na Wolumenie oraz dzierżawę miejsca na podobnej, również dotyczącej elektroniki, giełdzie we Wrocławiu. W związku z tym przez piętnaście kolejnych lat Lechpol prowadził swoją działalność handlową także w soboty i niedziele, utrzymując stałą  współpracę z klientami z Polski oraz pojawiającymi się coraz częściej klientami z krajów sąsiednich. Branżowe spotkania ludzi z całego kraju i z Europy Środkowo-Wschodniej  skutkowały nawiązaniem wielu przyjacielskich kontaktów handlowych, które w większości utrzymały się do dnia dzisiejszego. Wielu z poznanych wtedy klientów dziś jest dystrybutorami produktów firmy  Lechpol w Polsce, Rumunii, Republice Czeskiej, na Ukrainie, Słowacji, Litwie, Białorusi i na Węgrzech.

W tym czasie wprowadzono do oferty produkowane w Polsce filtry do wspomnianych systemów RTV, a Lechpol stał się największym dystrybutorem produktów Zakładu ,,Polfer”  Woźniki.

Dynamiczny rozwój firmy powodował stały wzrost zatrudnienia. Do zespołu dołączyli więc kolejno: Maria Szlendak – główna księgowa, Wioletta Kamińska – asystentka właściciela firmy, Maciej Wiórkowski – kierownik działu sprzedaży oraz Krystyna Kucharczyk, Krzysztof Siwek i Eugeniusz Szadorski.

W ciągu pierwszych czterech lat funkcjonowania firmy jej asortyment poszerzył się o kilkaset pozycji. Wprowadzone zostały między innymi części serwisowe, takie jak: układy serwisowe, tranzystory, filtry, głowice video i CD, paski, wtyczki, złącza, głośniki, słuchawki, kable połączeniowe, kable koncentryczne itp. Dostawcami tych produktów były w dalszym ciągu firmy z Singapuru. Do tych najbardziej zaprzyjaźnionych należały: Fong Lim, AVD Electronics - "Alda",  Rochor Electronic.

W celu zmniejszenia kosztów, a tym samym umocnienia swojej pozycji na rynku, firma Lechpol zdecydowała o zmianie systemu dostawy towarów, przechodząc z transportu lotniczego na zdecydowanie tańszy transport morski. Pierwszym organizatorem transportu była firma Cargolines z Singapuru.

Po pierwszej pięciolatce – między służbą społeczną a własnym biznesem.

W roku 1994 ze względu na rozrastanie się firmy, podjęta została decyzja o „przeprowadzce”. Równocześnie rozpoczęła się budowa obiektu biurowo-magazynowego w Miętnem. W  V-tą rocznicę działalności firmy – jesienią 1995 roku został on uroczyście oddany do użytku. Z tej okazji odbył się pierwszy w historii Bal Firmy Lechpol, który wpisał się na stałe do kalendarza corocznych imprez i pozostał w nim do dzisiaj. Nowa siedziba firmy mieściła się wówczas pod adresem Ogrodowa 1, a budynek gospodarczy właściciela, który przez kilka pierwszych lat działania firmy stanowił główną jej siedzibę, przez kilka kolejnych służył jako miejsce biesiadnych spotkań pracowników. 

Przeprowadzka do nowego, na ówczesne czasy przestronnego obiektu zachęciła prezesa do dalszego poszerzania oferty handlowej i zatrudnienia kolejnych pracowników. Właściciel nawiązał w Hong Kongu i Chinach nowe, cenne kontakty z fabrykami: Uni-T – producent urządzeń pomiarowych i Cabletech – producent kabli koncentrycznych i telekomunikacyjnych. Otrzymał też zgodę na wyłączną dystrybucję ich produktów w Polsce i Europie Środkowej.

W tamtym czasie z firmą związały się kolejne osoby: Robert Kałaska z-ca kier. magazynu, Irena Syga – specjalista ds. importu i eksportu oraz Marek Puszkiel – kier. działu zaopatrzenia. Ten ostatni powoli zaczął przejmować obowiązki właściciela firmy oraz Macieja Wiórkowskiego w kwestiach dotyczących zaopatrzenia firmy.

Wraz z rozwojem firmy, Lechpol poszerzał częściowo dostawców, przechodząc z zaopatrzenia od singapurskich dystrybutorów na bezpośrednie dostawy z fabryk w Hong Kongu, Chinach i na Tajwanie. Sukcesywnie zwiększał się również eksport do państw Europy Środkowej i Wschodniej, który w różnym okresie działalności firmy wynosił od 20 do ponad 30 %.

Coraz większa oferta dużych gabarytowo produktów wymusiła na firmie podjęcie kolejnych działań inwestycyjnych. W 1997 roku zakupiono i zmodernizowano hale magazynowe po byłym  Przedsiębiorstwie PSTBK w oddalonej o 3 km od Miętnego Woli Rębkowskiej. Duża powierzchnia magazynowa i poszerzanie grona klientów doprowadziły do dalszego zwiększania zatrudnienia. Do firmy dołączyli kolejni pracownicy.

Firma podjęła działania marketingowe, wydając pierwsze katalogi produktów oraz kilkukrotnie prezentując się na Targach Elektronicznych we Wrocławiu i Międzynarodowych Targach Poznańskich "INFOSYSTEM”. Pierwsze wysyłki produktów organizowano przez PKP z Dworca Zachodniego w Warszawie. Pracownicy z sentymentem wspominają popołudniowe i wieczorne dostawy towarów na dworzec kolejowy, a następnie ważenie paczek (oczywiście wówczas tradycyjną wagą z odważnikami). Znaczny wzrost ilości operacji handlowych zachęcił Lechpol do kolejnych zmian organizacyjnych. Dotąd bowiem klienci zakupiony przez siebie towar odbierali bezpośrednio z magazynu firmy. Po reorganizacji zdecydowano o dostarczaniu towaru do klienta za pośrednictwem firm kurierskich. Wszystkie one były realizowane na koszt firmy Lechpol.   

W celu poszukiwania nowych produktów, właściciel i pracownicy firmy wyjeżdżali na Targi Elektroniczne do Monachium, Hong  Kongu i na Tajwan. Wyjazdy przyniosły wiele ciekawych pomysłów i znajomości. To wtedy rozpoczęto współpracę z fabryką DIEMEN w Hiszpanii, otrzymując zgodę na wyłączną dystrybucję transformatorów HR w Polsce. Azjatyckie wojaże dostarczyły kolejnych pomysłów i dały początek współpracy z takimi dostawcami jak: PEIYING, VIPOW czy AZUSA.  W późniejszym terminie otrzymano zgodę na rejestrację tych marek w Polsce i Europie. Z biegiem czasu Lechpol wprowadzał również do oferty coraz więcej wyrobów  krajowych producentów. Dotyczyło to asortymentu związanego z chemią dla elektroniki, cyną, antenami i ich osprzętem  itp.

W 1998 roku prezes, po namowie przyjaciół i społeczności lokalnej, postanowił kandydować w pierwszych wyborach do odradzającego się samorządu powiatowego. Po zdobyciu mandatu Radnego Powiatowego przez dwie kolejne kadencje pracował społecznie na rzecz mieszkańców powiatu garwolińskiego, najpierw jako przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu, a w następnej kadencji jako Przewodniczący Rady Powiatu.

Zaangażowanie w lokalne działania i przewodniczenie Radzie Powiatu powodowały częstą nieobecność właściciela w firmie. Naturalną więc koleją rzeczy pracownicy otrzymali bardzo duży zakres uprawnień  i samodzielność w podejmowaniu decyzji. Wkrótce klienci zaczęli dostrzegać i doceniać ich kompetencje oraz niezależność w działaniu. Wiara w ludzi i zaufanie do swojej kadry doprowadziły do przekazania im przez właściciela niemalże wszystkich uprawnień dotyczących zakupów i sprzedaży produktów. Pracownicy sami zaczęli wyjeżdżać na targi elektroniczne i prowadzić rozmowy z dostawcami. Jeszcze przed wejściem do Unii Europejskiej Lechpol postanowił wprowadzać na polski i europejski rynek tylko te produkty, które posiadały certyfikaty CE oraz inne potwierdzające ich wysoką jakość i niezawodność.

Przewodniczenie Radzie Powiatu Garwolińskiego i bardzo czasochłonna działalność społeczna nigdy jednak nie przeszkadzały właścicielowi w pracy nad dalszym, dynamicznym rozwojem firmy Lechpol. W roku 1999 zakupiono działkę przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie i wykonano projekt zagospodarowania terenu oraz biurowca z halą sprzedaży.

Wyprawa ceprów po łyk świeżego powietrza czyli X-lecie firmy w góralskim klimacie.

Uroczystości związane z obchodami X-lecia firmy zorganizowano w Zakopanem. Zespół Lechpolu wraz z klientami spędził niezapomniany tydzień na wysokogórskich wędrówkach, spływie Dunajcem, ogniskach i biesiadach w karczmach  przy góralskiej muzyce. Podsumowaniom 10. lat istnienia firmy towarzyszyły projekty planów na następne lata oraz honorowe wyróżnienia pracowników i najbardziej aktywnych kontrahentów. Po raz pierwszy wręczono pamiątkowe zegarki szwajcarskiej firmy Atlantic, które z czasem stały się symbolem przyjaźni i bardzo dobrej współpracy właścicieli z pracownikami i kontrahentami Lechpolu. W czasie spotkania zaprezentowano również  wizualizację i projekt pięciopiętrowego obiektu o powierzchni ponad 2000 m². Ze względów proceduralnych (doprowadzenie mediów) budowa nie doszła jednak do skutku  i właściciel podjął inne kroki zmierzające do dalszego rozwoju, chociaż biurowiec w Warszawie pozostaje w dalszym ciągu w sferze marzeń prezesa.

W  2002 roku firma kupiła grunt przy drodze krajowej nr 17 w Miętnem i przystąpiono do projektowania i budowy kolejnego obiektu biurowo-magazynowego. Zaprojektowany przez panie architekt:  Małgorzatę Świątek i Katarzynę Ostaszewską  obiekt o powierzchni 3500 m² + 400 m² antresoli został wybudowany w latach 2003/2004 przez firmę Domex z Garwolina i firmę Dombud z Odolanowa. Uroczyste przekazanie obiektu do użytku nastąpiło w czasie obchodów XV rocznicy istnienia firmy 30.04.2005r. w obecności pracowników, klientów, przedstawicieli Polskiego Parlamentu i Władz Samorządowych. Z tej okazji odbyła się Gala, w czasie której uhonorowano osoby i firmy współpracujące z Lechpolem przez ten czas. Świętowanie zakończyło się kilkudniowym pobytem w Hotelu "Gołębiewski” w Mikołajkach. Wspólne biesiady, rejsy statkiem i żeglowanie dostarczały wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Nowa turbina napędowa na XV-lecie firmy – młody prezes Lechpolu.

Uroczystość otwarcia nowego obiektu i obchody XV-lecia działalności firmy zachęciły Mariusza Leszka syna właściciela - przyszłego wiceprezesa firmy do szybszego zakończenia podyplomowych studiów MBA  na Uniwersytecie  Wollongong  w Australii. Przedstawienie nieznanego dotychczas Mariusza w szerokiemu gronu klientów, pozwoliło im na poznanie osoby, od której w niedalekiej przyszłości w znacznym stopniu zależeć miał dalszy rozwój firmy.  

Z chwilą wprowadzenia się do nowego obiektu przeorganizowano strukturę firmy. Ulepszono działanie dotychczasowych działów oraz wyodrębniono nowe z bardziej szczegółowym podziałem zadań i kompetencji. W konsekwencji struktura firmy  oparta została na następującym schemacie:

 

 • Dział Księgowości i Kadr na czele z dyrektorem Jerzym Kamińskim i główną księgową Marią Szlendak,
 • Dział Sprzedaży pod kierownictwem Macieja Wiórkowskiego wraz z komórką handlowców, nad którymi opiekę sprawuje Marcin Surała,
 • Dział Zaopatrzenia dowodzony przez Marka Puszkiela,
 • Dział Informatyków, PR i Studio Design podległe wiceprezesowi Mariuszowi Leszkowi,
 • Serwis pod kierownictwem Krzysztofa Chmielaka,
 • Magazyn prowadzony przez Grzegorza Kamińskiego.

W cieniu orła, galopem gazeli i geparda, z diamentem na szyi – rzecz o umacnianiu marki.

Lata 2006-2010 to najbardziej dynamiczny okres w historii rozwoju firmy. Został on zauważony przez niezależnych ekspertów gospodarczych i ekonomicznych w Polsce, a firma otrzymała wiele nagród i wyróżnień, m.in.:

 • w 2008 roku Laur Konsumenta dla marki Peiying w kategorii Odkrycie Roku,
 • w 2008 roku Brązowego Orła Biznesu w konkursie Mazowiecka Firma Roku w kategorii Handel i Dystrybucja,
 • w 2008 roku tytuł Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego przyznawany przez Radę Powiatu za wkład w rozwój gospodarczy oraz działalność na rzecz społeczności lokalnej,
 • w 2009 roku tytuł Geparda Biznesu  za dynamiczny wzrost wartości rynkowej,
 • w 2009 roku Srebrnego Orła Biznesu w kategorii Handel i Dystrybucja w konkursie Mazowiecka Firma Roku,
 • w 2009 roku tytuł Gazeli Biznesu przyznawany przez gazetę Puls Biznesu za aktywne funkcjonowanie na rynku elektroniki,
 • w 2010 roku Diament Forbesa – tytuł przyznany za dynamiczne zwiększenie swojej wartości oraz najbardziej efektywne wykorzystanie koniunktury ostatnich lat.

Otrzymane nagrody jeszcze bardziej uwiarygodniły firmę i potwierdziły jej wysoką pozycję na rynku elektronicznym w Polsce.

Po zakończeniu II kadencji Rady Powiatu Garwolińskiego (2006 r.) Zbigniew Leszek postanowił nie kandydować w następnych wyborach i skupił się na własnych inwestycjach. Większość zadań i obowiązków prezes powierzył synowi Mariuszowi. Sam zajął się budowaniem kolejnych hal magazynowych niezbędnych do dalszego rozwoju firmy, natomiast wiceprezes z  załogą - poszerzaniem oferty i umacnianiem poszczególnych marek produktów na rynku polskim i europejskim.

W 2007r. otwarto oddział firmy w Opolu. Jego kierownictwo powierzono Markowi Wałkowi. Pierwszymi handlowcami nowo powstałego oddziału byli: Patryk Bieluń, Małgorzata Klityńska, Magdalena Pokorczak, Łukasz Tkaczuk oraz Czesław Rajch. Jednak w 2008 r. po spotkaniu w Miętnem i gorących dyskusjach z dystrybutorami produktów Lechpolu działającymi na tamtym terenie, zapadła decyzja o zamknięciu rozwijającego się oddziału. Pozyskaną część rynku pozostawiono hurtowniom działającym na tym obszarze.

W roku 2007 i 2008  wybudowane zostały następne hale magazynowe o powierzchni 3300m² z dodatkowymi 700 m² antresoli, co łącznie z wszystkimi dotychczasowymi dało ok. 8000 m² powierzchni biurowo-magazynowej. W dalszym ciągu firma dysponowała  halą magazynową  w  Woli Rębkowskiej. Do kolejnej rozbudowy zachęciła Lechpol nowo powstała firma Tatra Spring, wynajmująca od Lechpolu jedną halę magazynową, w której rozpoczęła   konfekcję kosmetyków, m.in. dla firmy Avon.

Nieustanne poszerzanie oferty (w tym także wprowadzanie producentów polskich) zmusiło firmę do usystematyzowania i pogrupowania towarów. Odtąd każdy z nowych produktów przyporządkowywany jest do jednej z zarejestrowanych przez Lechpol marek. I tak obok już istniejących:

 • Uni-T – mierniki uniwersalne i urządzenia pomiarowe,
 • Cabletech - kable koncentryczne, telekomunikacyjne, głośnikowe i połączeniowe,
 • Peiying - multimedia i osprzęt car-audio,
 • Vipow - baterie i akumulatorki, akumulatory żelowe, latarki,
 • Azusa -  mikrofony, miksery i sprzęt nagłaśniający.

W roku 2002 zostały zarejestrowane kolejne marki:

 • Diebeisi – głośniki i nagłośnienie estradowe,
 • Sunker - radia CB, anteny i osprzęt do CB,
 • Quer -  elektroniczne nośniki danych: płyty CD i DVD, karty pamięci,
 • Kemot - oświetlenie i osprzęt elektryczny.

Wyraźne sklasyfikowanie poszczególnych produktów pomogło też w działaniach promocyjnych marek Lechpolu prowadzonych na różnych rynkach. 

Od 2007 roku Lechpol zaczął wyraźnie angażować się w działania mające na celu promocję marki Peiying na rynku polskim i europejskim. Produkty Peiyinga zaczęły pojawiać się w reklamach prasowych i telewizyjnych. Wsparciem kampanii medialnych były i są bilbordy reklamowe ustawione przy głównych trasach komunikacyjnych na terenie całej Polski. Jest ich ponad 150. Wczesną wiosną 2009r. w obiektywach kamer TVN TURBO powstawał kolejny demo-car Peiyinga. Jego premiera miała miejsce na targach ,,Sound of Tuning” w Lublinie. Później samochód prezentowany był na wielu imprezach z branży car audio, m.in. w Katowicach i Sosnowcu, ,,Mens Day” w Warszawie, zlotach samochodowych, konkursach Strong Man, festynach i różnych piknikach w Polsce i w Europie.

 

Strategia Lechpolu w skali makro, czyli Rumunia, Holandia i Centrum Logistyczne.

Firma Lechpol co roku wydaje nowy katalog wszystkich swoich produktów oraz katalogi dla poszczególnych działów i ich marek. Ponadto dla  wszystkich marek zostały założone strony internetowe z indeksami produktów oraz zaznaczonymi na mapach punktami dystrybucji i sprzedaży. Współpracujące z firmą sklepy i hurtownie otrzymały prezentery naprodukty Lechpolu. Poprzez uczestnictwo w różnych akcjach promocyjnych kontrahenci mogli też otrzymać odzież i inne materiały promocyjne. Najlepsi klienci co roku wyjeżdżają wraz z pracownikami firmy na tradycyjne wycieczki ,,Szlakiem państw i stolic Europy”. W celu wsparcia działalności hurtowni i dużych sklepów elektronicznych Lechpol zakupił kilkadziesiąt samochodów firmowych, z przeznaczeniem do dyspozycji klientów. Ponadto wyodrębniono rejony pracy handlowców, hurtowniom natomiast zagwarantowano korzystne warunki sprzedaży produktów.

01. stycznia 2008r. w wyniku bardzo dobrych relacji z S.C. Elektronics w Rumunii nastąpiło połączenie dwóch firm i powstała nowa, pod nazwą LECHPOL ELEKTRONICS ROMANIA. W 2009 roku LECHPOL ELECTRONICS w Rumunii zakupił jednohektarową działkę z wybudowanym na niej biurowcem i halą magazynową o pow. 2000 m² w Oradei – mieście graniczącym z Węgrami. W 2009r. w podobny sposób powołano również do życia LECHPOL ELECTRONICS GROUP HOLAND.

Mając na uwadze wspieranie rozwoju współpracujących z Lechpolem firm, jesienią 2008r.  zarejestrowano nową markę LPelektronik.  Stworzenie nowej marki wiązało się z pomysłem utworzenia niezależnej, promowanej przez Lechpol sieci sklepów elektronicznych. Wkrótce w hotelu i dworku Powiatowego Centrum Sportu i Rekreacji w Miętnem odbyło się bardzo owocne spotkanie z klientami, podczas którego omówiono warunki współpracy i przystąpienia do grupy. Po kilku miesiącach w hotelu Mercure w  Lublinie w czasie targów Sound of Tuning odbyło się kolejne spotkanie grupy LPelektronik. Wówczas zaprezentowane zostały działania podejmowane przez firmę LECHPOL na rzecz promocji nowo powstałej sieci sklepów. Jednym z podstawowych przedsięwzięć w tym zakresie jest wydawanie specjalnej branżowej gazetki LPelektronik. Wydawana jest ona co kwartał w ponad milionowym nakładzie. Kolportaż jej odbywa się na terenie całej Polski. Ponadto grupa LPelektronik promowana jest we wszystkich reklamach Lechpolu.

Kolejne budowy i dobra współpraca z firmą Tatra Spring zachęciły prezesa do dalszych inwestycji. Na zakupionej przez firmę Lechpol czterohektarowej działce przy obwodnicy Garwolina  postanowiono stworzyć Centrum Logistyczne jako rezerwę magazynową dla firmy i miejsce prowadzenia działalności innych przedsiębiorstw. Prezes Zbigniew Leszek z synami Mariuszem, Michałem i Marcinem 22.12.2008r. zarejestrowali w Sądzie Rejonowym w Warszawie  nową firmę pod nazwą „LECHPOL  LOGISTICS Marcin Leszek Spółka komandytowa” (nr KRS  0000320161). Zaraz też przystąpiono do fazy realizacji czyli budowy obiektu ,,LECHPOL  LOGISTICS PARK”. Projekt wykonała firma Part z Ostrowa Wielkopolskiego. Budowa rozpoczęła się 08.05.2009r. Wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod budynek, składający się z połączonych ze sobą pięciu hal magazynowych i dwóch biurowców, o łącznej powierzchni 16 600 m² nastąpiło w dniu 50. urodzin prezesa. W uroczystości uczestniczyła rodzina i przyjaciele. Całość prac budowlanych jako generalny wykonawca prowadziła zaprzyjaźniona firma Dombud z Odolanowa. Po ośmiu miesiącach inwestycja została zakończona i 26.01.2010r. oddana do użytku. Od 01.02.2010r. większą część obiektu przekazano firmom: Harper Trade Sp. z o.o z Mińska Mazowieckiego, Tatra Spring Polska Sp. z o.o. z Garwolina  i Eurocash  S.A. z siedzibą w Komornikach. Jedną halę magazynową pozostawiono jako zabezpieczenie dla firmy Lechpol.

Centrum Logistyczne LECHPOL LOGISTICS  PARK stało się miejscem pracy dla ok. 500 mieszkańców powiatu garwolińskiego. Na stanowisko administratora obiektu powołano Krzysztofa Domareckiego. 08.05.2010r. obiekt został oficjalnie otworzony przez właścicieli spółki LECHPOL LOGISTICS w towarzystwie przedstawicieli Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, polskich parlamentarzystów, władz samorządowych, przedstawicieli Kościoła, firm prowadzących działalność w nowo otwartym budynku oraz klientów i pracowników firmy Lechpol. W trakcie imprezy niezwykle ciepłą i radosną atmosferę spotkania stworzyła góralska kapela Tekla Klebetnica. Ich energia krzesana wprost z polskiej muzyki ludowej niosła niesamowite emocje, które prawie natychmiast udzielały się gościom.

Po zakończeniu ceremonii otwarcia obiektu wszyscy udali się do hotelu Holiday Inn w Józefowie w celu hucznego świętowania  XX-lecia powstania firmy Lechpol.